Dom na Podhalu

Projekt wnętrz domu na Podhalu

Ten niewielki górski dom architektonicznie wpisuje się w budowlane tradycje Podhala i  jest doskonałym przykładem nowoczesnej interpretacji tradycyjnej architektury.

Klienci, trochę na przekór, postanowili odejść od tradycji w projekcie wnętrz i stworzyć czystą, nowoczesną przestrzeń, która sprzyja górskiemu wypoczynkowi i nie odciąga uwagi od wspaniałych widoków z okien. Postawiliśmy na sprawdzoną bazę materiałów, ożywioną rudymi, jesiennymi kolorami i czyste formy mebli.

Antresola i schody zostały odgrodzone białą siatką co stanowi oryginalne, ale też coraz bardziej popularne rozwiązanie. W kuchni znalazło się miejsce na wygodną wyspę z miejscem do siedzenia, a dzięki pojemnym szafkom mogliśmy zrezygnować z zabudowy wiszącej nad blatem – dzięki temu cały aneks nabrał lekkości.

Centralne miejsce salonu zajęła rozległa, rodzinna sofa z miękkim, wełnianym dywanem i kolorowymi poduchami. Zrezygnowaliśmy z dużego kominka w ciężkiej zabudowie na rzecz zgrabnej, nowoczesnej kozy. Dopełnieniem projektu jest duży, rodzinny stół i czarne krzesła Grand Prix Arne Jacobsena.

Łazienka w wersji BASIC – wygodna, jasna i niewymagająca w sprzątaniu. Postawiliśmy w niej na typowo górski materiał : granit. Duże płyty kamienia idealnie grają z drobną, prostokątną, białą płytką, wnętrze ociepliliśmy drewnianą szafką podumywalkową.

 

data projektu: 09.2018

powierzchnia : 120 m2