projekt wnętrza na Starym Mieście w Krakowie

 

Po niezwykle pracowitej wiośnie, obfitującym w wyzwania projektowe lecie, jesień wreszcie pozwala mi na pracę w normalnym trybie. A co za tym idzie, oprócz projektów i spotkań mam trochę czasu na uporządkowanie portfolio, przejrzenie nowych kolekcji w sklepach czy wrzucenie kilku wpisów na bloga.

Powrót do bloga postanowiłam zacząć od małego sukcesu – publikacji mojego projektu wnętrza apartamentu w Krakowie w Elle Deco.

Wnętrze było dość trudne – niewielka przestrzeń w bardzo wysokiej kamienicy sprawia, że pomieszczenia wydłużają się jeszcze bardziej. Dla przełamania wertykalnego układu zastosowałam dużo bieli,kilka mocnych akcentów na poziomie wzroku i dekoracyjne ułożenie podłogi. Francuska jodła z waniliowym olejowoskiem sprawdziła się świetnie.

Dobrze dla proporcji zrobiły też wysokie listwy przypodłogowe i prosty, wklęsły gzyms przy suficie. Wnętrze ma sporo architektonicznych podziałów, nadproża, belki sufitowe – by załagodzić tą przestrzeń zrezygnowałam z opasek drzwiowych i wybrałam proste, matowe drzwi z podtynkowymi ościeżnicami.

Moimi ulubionymi detalami całego projektu jest fotel, jednego z moim zdaniem ciekawszych francuskich projektantów – Noé Duchaufour-Lawrance ‚a dla marki Cinna. Drugi to projektowane w detalu i wykonywane na zamówienie drzwi prysznicowe w łazience.

Po więcej informacji zapraszam na stronę Elle Decoration:

 

http://www.elle.pl/s/elle-deco-wnetrza/wnetrze-tygodnia-krakow-minimalizm-i-luksus-na-42-m2

 

Leave a Reply

*

captcha *